Jakie są dostępne żaluzje do domu i biura?

żaluzje

Obecnie w pomieszczeniach domowych i biurowych bardzo często spotyka się rolety. Przez jakiś czas mocno wyparły one żaluzje, które jednak ponownie wróciły do łask. Mogą być w wersji tradycyjnej lub nowoczesnej. Wybór jest ogromny, dzięki czemu nie ma problemu z dostosowaniem żaluzji do aranżacji wnętrza. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie do każdego pomieszczenia, niezależnie od jego przeznaczenia. Dostępne w sprzedaży żaluzje odznaczają się wysokimi walorami użytkowymi i estetycznymi.

Jakie są dostępne rodzaje żaluzji?

Jako osłony okienne od lat stosowane są żaluzje. Sprawdzają się one w tej roli idealnie. Stanowią praktyczną dekorację. Mogą z powodzeniem zastąpić firany i zasłony. Chronią przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń latem i ucieczką ciepła zimą. Żaluzje zapewniają również większe poczucie prywatności. Nie trzeba martwić się niechcianymi spojrzeniami osób trzecich z zewnątrz.

Montaż żaluzji jest niezwykle łatwy, to samo można powiedzieć o ich obsłudze. Do wyboru są żaluzje drewniane, aluminiowe, bambusowe. Mogą być także wykonane ze specjalnej tkaniny verticale. Poszczególne modele różnią się kształtem, kolorystyką, sposobem zawijania. Ogromną zaletą żaluzji jest możliwość ich całkowitego podniesienia lub opuszczenia. Pozwalają na to listewki obracane pod kątem 180 stopni. To właśnie poprzez sterowanie lamelami można decydować o dopływie światła z zewnątrz. Piórka przy żaluzjach obracają się w różne strony.

Na jakie zdecydować się żaluzje do domu i biura?

Jeżeli ktoś szuka idealnie dopasowanej osłony okiennej, to powinien zdecydować się na żaluzje na wymiar. Można dostosować je z łatwością do dowolnego okna, niezależnie od rozmiarów i kształtu. Możliwe jest spersonalizowanie żaluzji, dzięki czemu staną się unikalną dekoracją. Modele drewniane mają szerokie zastosowanie. Wspaniale odnajdują się w pomieszczeniach urządzonych w różnych stylach wnętrzarskich. Będą odpowiednie do wnętrz zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Piękne wybarwienie i faktura drewna dodają pomieszczeniu przytulności. Jest to rozwiązanie uniwersalne, idealne do sypialni, kuchni, łazienki, biura, przedpokoju. Drewniane listewki zabezpiecza się lakierem, co przekłada się na łatwą konserwację i wysoką trwałość.

Żaluzje w różnych odsłonach

Osobom szukającym uniwersalnych żaluzji o nowoczesnym designie można polecić modele aluminiowe. Odznaczają się niezwykłą lekkością. Pasują one do niemalże każdego okna, czyli wykonanego z plastiku, drewna, aluminium. Niska waga sprawia, że całe pomieszczenie nabiera lekkości. W przypadku żaluzji aluminiowych można liczyć na ogromny wybór. Występują one w wielu wersjach kolorystycznych. Ułatwia to dopasowanie ich do wystroju.

Dla wielu osób ogromną zaletą będzie także łatwe czyszczenie. Z kolei do pomieszczeń z dużymi przeszkleniami idealnie nadają się żaluzje pionowe. We wnętrzach o dużym metrażu będzie to świetny wybór. Żaluzje verticale można zamontować do ściany lub sufitu. Na ich korzyść przemawia stabilność i trwałość. Stosowane w żaluzjach tkaniny różnią się kolorami, stopniem przyciemnienia i termoizolacji.